Dátum: 2024 április 17. (szerda) | Rudolf

Hétvégi eredményeink

Ismét egy sikeres versenyhétvégén van túl a csapatunk. A Lengyeltótiban rendezett két napos versenyen szombaton egyéniben mérhették össze tudásukat fiataljaink és tapasztaltabb korú tagjaink az ellenfelekkel.

A sprint futamot nőknél abszolútban Zelinka Gabriella nyerte, miután úszáson szolid 45 másodperces hátrányt szedett össze a 2 körös pályán. Majd a 3 körös kerékpár 1 körében át is vette a vezetést, meggyőző erős teljesítménnyel további másfél perces előnyt termelt az 5 fős üldöző bollyal szemben. A dombos technikás futáson így tisztán futott elöl és nyert.

Fiúknál abszolútban Zoltán Petsuk nyert, miután 5. helyen úszott, majd kerékpár első körében, 5km-en keresztül üldözte az élen állókat mire összeértek. Időközben hátulról további 5 ember tudott csatlakozni így nagy számú élbolyban haladt tovább és kezdte meg a futást majdnem teljesen együtt. A fiatal vetélytársak közül Hornyák Döme és Józsa Bálint késztette erős futásra azonban féltávnál egy ritmusváltással élre állt és nyert.

Lányoknál Schuchmann Eszter remek helyezkedéssel és úszással talált jó csoportot kerékpárra, Simonics Rita az úszás második felében és kerékpáron jött előre és végzett az 5. helyen, Eszter a 7. lett. Jenni Morris 9. lett korosztályában Krisztina Borlay 2. helyen futott be.

Fiúknál Ifjúsági korosztályban Vizsy Domonkos 11. lett Király Nándi 22,  Bleuer Levente 23. és  Pusztai Dominik 25. lett a népes mezőnyben. Illés Gergő technikai probléma okán nem tudta befejezni a versenyt. Junior korcsoportban Zsíros Máté 5. helyen végzett stabil teljesítménnyel. Szenioroknál Balogh Edina 3.,  Bognar Péter24. helyen futott be, Németh Gábor 6. lett.

Eközben  Petrov Farkas Csehországban versenyzett Olimpiai Reménységek versenyén és 4. helyen végzett egyéniben ezzel kivívta a másnapi csapat váltóban az indulási jogot ahol 3. helyen érkeztek a magyarok.

Serdülőknél Szász Rubina erős kerékpározást és jó úszást követően 6. helyen érkezett. Gergely Szilárd 5. helyen végzett, Hézső Ádám 14. míg Schramkó Levente 45. lett.

Gyermek kategóriában Jani Petra 57., Csintalan Réka 58. Bognár Léda 62. helyen végzett a legtöbb indulót számláló korosztályban. Fiúknál  Sebők Vilike 14. lett gyors fejlődést mutatva, Kertesi Bence 56, Pusztai Dani 68. helyen futott be.

Újoncoknál Németh Dani 4. helyen fuott be, Bognár Matyi 13., Németh Bence 16., Tóth Vince 26., Juhász Boldizsár 28., Jani Bálint 31., Maurer Olivér 35. helyen futott be.

Gratulálunk mindenkinek és olvasóink is nyugodtan írjanak pozitív szavakat értékeléseket, hiszen nem mindennapi , hogy ilyen nehéz versenyt küzdenek végig tagjaink.